Reklam Filmi


Reklam filmi nedir?
Reklam filmi;  insanları gönüllü olarak belli bir davranışta bulunmaya ikna etmek, belirli bir düşünceye yöneltmek, dikkatlerini bir ürüne hizmete, fikir ve kuruluşa çekmeye çalışmak, onunla ilgili bilgi vermek, ona ilişkin görüş ve tutumlarını değiştirmelerini veya belirli bir görüşü ya da tutumu benimsemelerini sağlamak amacıyla oluşturulan, çeşitli iletişim araçları sayesinde kitleye ulaştırılan video çalışmasıdır.

Reklamın Amaç ve Faydaları
  • Satışları Arttırmak: Reklamın temel amaçlarından biri, alıcıların çeşitli satın alma güdülerini harekete geçirmek ve bir mala olan talebi (satın alma isteğini) arttırarak, satın almaya istekli ve satın alma gücü olan tüketicilere, satışı fiilen gerçekleştirmektir.
  • Satıcı sayısını arttırmak: Reklamı yapılan mala olacak satın alma isteğindeki artış o mal, hizmet, ya da markayı satmak isteyecek olan satıcıların sayısında artışa yol açacaktır.
  • Marka Bağımlılığı Yaratmak: Reklam, uzun dönemde o mala markaya ya da hizmete olan müşteri sadakatinin artmasında önemli rol oynar. Markanın güvenilir ve sağlam olduğunu hatırlatır, marka imajını korur. Ambalajın, logonun veya marka simgesinin tanınmasını sağlar.
  • Yeni Mal ve Hizmetlerinin Tanıtımını Yapmak: Piyasaya yeni sunulan mal ve hizmetler reklam yolu ile tanıtılarak, bir yandan tüketimin artması sağlanırken, diğer yandan da tüketicilerin yaşam kalitesinin artması sağlanmış olur.
  • İşletmenin Tanınmışlık ve İtibarını Arttırmak: Reklamın önemli bir amacı da, işletmenin tanınmışlık ve saygınlığını arttırarak, insanların işletmeye olan tutumunu olumlu yönde etkilemektedir.
  • Satışları ve Piyasa payını arttırmak: Reklam sayesinde satışların artması demek, bir yandan işletme pazardaki payını arttırma imkanı bulurken, diğer taraftan da işletmenin “olması gereken” kapasitede üretim yapma imkanına kavuşması demektir. Böylelikle reklam birim başına sabit giderlerin azalmasına yol açarak işletmenin daha fazla kar elde etmesini sağlar.

 

İz Medya Prodüksiyon olarak, sektöre girdiğimiz günden itibaren müşterilerimizin istediği ölçülerde ve özgünlükte kaliteli yapımlar ortaya çıkarmaya başladık. Sunduğumuz hizmetlerle İstanb...

İze İletişim

Müftü Mah, Uğur Mumcu Cad, Celal Tüylüoğlu İş Merkezi, No:20/15 Kdz.Ereğli/ZONGULDAK

(0372) 310 03 03